Филми и срещи от програмата на фестивал „Здравей, Здраве“.
10.30 – 11.00 ч. Прожекция на филма „Огнището“ – част от поредицата „България“
Филмът „Огнището“ разкрива процеса на съхраняване и мощно развитие на българския фолклор през 20-ти век и ролята на читалищата и културните домове
11.00 – 11.15 ч. Беседа със сценариста и автора Петко Колев на тема „Мисията на българите“
11.15 – 11.45 ч. Прожекция на филмите „Дълбокият корен“ – част от поредицата „България“.
Филмът „Дълбокият корен“ обобщава процесите и събитията, свързани с развитието на българската историография в края на XX и началото на XXI век.
13.30 – 14.30 ч. Най-важното за нашето здраве - подарък от дивата природа на Норвегия !
14.30 – 15.00 ч. Дискусия с Александър и Силвия Попчеви от ЕКОЛОДЖИ. Кои са продуктите от ключово значение за нашето здраве, които удължават живота ни, които изчистват възпаленията в тялото ни , които ни подмладяват и изпълват с енергия и сили?
Зала първи етаж, Регионална библиотека „Захарий Княжески“, Вход свободен.
КОТАРАКЪТ В ЧИЗМИ
по Шарл Перо
Ако случайно някога получите в наследство Котарак, бъдете с него добри и ласкави. Хранете го, не го оставяйте без вода и сменяйте пясъка редовно, четете му приказки на глас. С времето вашият Котарак ще порасне и по достойнство ще оцени вашите грижи. Може да направи от вас маркиз дьо Караба и да ви ожени за принцеса.
Може да направи от вас просто добър човек (не маркиз) и да ви ожени за обикновено, красиво момиче, което за вас винаги ще си остане вашата принцеса.
Може би, ще се случи така, да се ожените щастливо и без неговата помощ, но дори и тогава, Котаракът няма да ви навреди.
Драматизация и режисура: Ивайло Марков
Сценография: Стефка Кювлиева
Музика: Денко Проданов
ПРОДЪЛЖИТЕЛНОСТ: 45 мин.
ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА ВЪЗРАСТ: 3+ години
Актьорски състав: Деница Янакиева - Георгиева, Елица Матева, Любен Чанев, Станислав Матев
11.00 ч. Държавен куклен театър Стара Загора
Храмов празник на село Люляк – Петковден
На Петковден село Люляк ще отбележи своя храмов празник с тържествена програма и богослужения в чест на Света Петка.
Програма:
10.00 ч. Храм „Света Петка“
Празничен водосвет, който ще отслужат отец Иван Тонев и отец Йордан Карагеоргиев.
Раздаване на пакет с храна на присъстващите в църквата.
11.00 ч. Ритуал по освещаване на новия параклис „Покров Богородичен“.
12.00 ч. Художествено-музикална програма с участието на певци и танцьори от Читалище „Климент Охридски“, Община Стара Загора.
12.45 ч. Народни хора на площада под съпровода на оркестър.
Стара Загора - Всичко за Стара Загора на едно място
Абонирайте се безплатно и за нашите RSS новини!