Община Стара Загора кандидатства пред МЗ за още две щатни бройки на здравни медиатори

Министерство на здравеопазването одобри искането на Община Стара Загора за още две щатни длъжности за здравни медиатори, с което броят им ще стане общо трима. Това обяви днес д-р Антония Тодорова, началник на отдел „Здравеопазване и социални дейности“ в Община Стара Загора. Конкурсът за подбор на двамата здравни медиатори вече е обявен на институционалния сайт на общинската администрация тук: https://www.starazagora.bg/bg/konkursi-i-obyavleniya-za-rabota/konkurs-za-podbor-na-zdraven-mediator.

От тримата специалисти ще се очаква да работят с ромската общност на територията не само на областния град, но и на селата от община Стара Загора. „Ще разчитаме на съдействието им при организиране на различни профилактични кампании, за придружаване на хора от общността в здравни и лечебни заведения, при попълването на документи и при комуникационни затруднения“, поясни д-р Антония Тодорова.

Сред изискванията към кандидатите са още завършено средно образование, принадлежност към местна уязвима етническа общност, познаване на здравните и социални проблеми на общността, владеене на езика ѝ и др.

Документите се приемат в едномесечен срок от публикуване на обявата (11.03.2025 г., включително) в Отдел „Здравеопазване и социални дейности“ в Община Стара Загора, ет. 7 стая 719.

Коментирай!

Още новини

Scroll To Top