Берое загуби първия мач с белгийския Монс

Мъжкият баскетболен отбор на Берое допусна поражение с 69:88 при гостуването си на белгийския Монс в среща от втория квалификационен кръг на турнира ФИБА Къп.

Двата тима изиграха много равностоен двубой, като единствено в последната четвърт домакините успяха да натрупат по-сериозен аванс. След равенство в края на първата четвърт - 15:15, през вторите десет минути баскетболистите на Монс съумяха да поведат със 7 точки на почивката - 40:33 в тяхна полза.

Третата част отново бе изключително оспорвана (24:24), но за съжаление беройци така и не успяха да осъществят обрат. В заключителната четвърт домакините успяха да дръпнат сериозно в резултата и да спечелят със солидните 19 точки разлика.

За Берое най-резултатен бе Майк ди Нуно с 20 точки, а Тери Уиснант добави 15. За Монс Тре Демпс вкара 22 точки, а с 19 точки и 8 борби се отчете Крис Джоунс.

Втората среща е на 11 октомври в Стара Загора. Победителят ще се класира за груповата фаза на турнира.