Верея продължава да впечатлява в Първа лига

Отборът на Верея постигна шестата си победа от началото на сезона в Първа лига. В мач от 10=ия кръг старозагорци се наложиха с 2:1 при гостуването си на Пирин в Благоевград. По този начин въпреки проблемите в клуба, играчите на Илиан Илиев продължават да впечатляват с изявите си в първенството.

Капитанът на верейци Георги Андонов откри резултата в 50-ата минута, засичайки с глава отлично центриране от пряк свободен удар. Пет минути по-късно Верея удвои аванса си след гол на Осман Балде. Буквално в ответната атака домакините върнаха едно попадение чрез Аймен Суда.
Двата тима завършиха срещата с по 10 души, след като червени картони получиха Селим Бен Джемия от Верея и Антон Костадинов от Пирин съответно в 67-ата и 90-ата минути.

С успеха си Верея се изкачи до третата позиция в класирането с актив от 19 точки, докато Пирин остава десети с 10 пункта.