Близо 9000 зрители се насладиха на шоуто на Стоичков в Стара Загора

Пред близо 9000 зрители на стадион Берое в Стара Загора станаха свиделите на страхотното футболно шоу между отбора на Христо Стоичков и Легендите на Барселона. Звездният двубой завърши с победа за българския отбор с 3:2, като легендарната „осмица“ изигра по едно полувреме и за двата тима.

Старозагорската публика получи очакваното футболно шоу, в което се изявиха някои от най-големите играчи на България – героите от САЩ 94‘ – Петър Хубчев, Наско Сираков, Йордан Лечков, Емил Костадинов, Красимир Балъков, както и някои от по-младото поколение български звезди – Димитър Бербатов, Мартин Петров и Стилиян Петров. На терена под Аязмото се появиха и треньорите на Берое и Верея Александър Томаш и Илиан Илиев, които също демонстрираха футболните си умения.

В състава на Легендите на Барселона пък личаха имената на играчи като Серхи, Йари Литманен, Джика Попеску, Хулио Салинас и много други.
След равностойно начало на срещата в 26-ата минута резултатът бе открит след гол на Димитър Бербатов. Нападателят, който през лятото тренира с Берое, откри резултата в 26-ата минута, засичайки с глава центриране отляво на Мартин Петров. Атомното дуо на България повтори упражнението в 40-ата минута, когато Петров отново намери по брилятнен начин бившия нападател на Манчестър Юнайтед, който за втори път с глава не остави шансове на Хесус Ангой за 2:0.

В началото на второто полувреме Христо Стоичков, вече с екипа на Барселона, намали разултата. Първоначално легендата на каталунците пропусна да се разпише от дузпа, но за негов късмет топката се върна при него и от близка дистанция вкара за 2:1. В 66-ата минута легендите на каталунския гранд успяха дори да изравнят след попадение на Дани Гарсия, който се разписа с глава.

Точка на звездното шоу сложи Димитър Бербатов с третия си гол в мача. Реализатор номер 1 на българския национален отбор оформи своя хеттрик в 76-ата минута след асистенция на Йордан Лечков.