Верея загуби гостуването си на шампиона

Отборът на Верея инкасира втора загуба през новия сезон в Първа лига. В мач от 5-ия кръг старозагорци отстъпиха с 1:3 при гостуването си на шампиона Лудогорец.

Клаудиу Кешеру откри за домакините в 25-ата минута, засичайки с глава центриране отдясно на Сисиньо. Голът обаче трябваше да бъде отменен, тъй като при подаването на Светослав Дяков към Сисиньо, бразилецът бе в положение на засада. Само пет минути по-късно разградчани удвоиха аванса си след нов гол на Клаудиу Кешеру. И при това попадение верейци имаха сериозни претенции – този път за нарушение на румънския нападател срещу Валери Домовчийски.

Въпреки негативния развой в 40-ата минута Верея върна едно попадение чрез Георги Андонов. Опитният нападател получи отлично подаване от Елиаш, овладя майсторски на гърди и с прецизен удар от няколко метра не остави шансове на стража на домакините.

Малко след подновяването на играта обаче Лудогорец отново си върна преднината от 2 гола, след като в 57-ата минута Абел Анисе с актрактивен шут оформи крайното 3:1 в полза на шампионите.

След поражението Верея заема четвъртата позиция в класирането с актив от 7 точки, докато „орлите“ са втори с 10.