Берое изпусна победата в Русе

Отборът на Берое записа второ поредно равенство в Първа лига. В последния мач от втори кръг старозагорци завършиха 1:1 при гостуването си на Дунав. Серджиу Негрут даде преднина на беройци в 30-ата минута, но Мирослав Будинов възстанови равенството девет минути преди края.

Като цяло двата тима изиграха много интригуващ двубой, изпъстрен с редица положения и пред двете врати. От една страна играчите на Александър Томаш демонстрираха съвсем различно лице спрямо двубоя с Верея и напълно заслужаваха да си тръгнат с трите точки от Градския стадион в Русе. От другата обаче тимът на Дунав показа непримиримост и с късен гол се добра до изравняването.

След добри начални минути за домакините, постепенно „зелено-белите“ овладяха инициативата, създавайки няколко добри възможности пред вратата на Станислав Антонов. Добрата игра на заралии се увенча с успех в 30-ата минута, след като бранител на Дунав не успя да изчисти добре топката, тя рикошира в гърба на Мартин Райнов, след което попадна в останалия на чиста позиция Негрут. Румънският нападател не се поколеба и с майсторско изпълнение реализира дебютното си попадение с екипа на Берое.

След почивката старозагорци можеха да решат интригата в мача с втори гол, но Педро Еуженио и Боби Цонев пропиляха отлични възможности да направят резултата 2:0. Вместо това девет минути преди края „драконите“ успяха да изравнят. Страхотна задна ножица на Бирсент Карагарен затрудни максимално Душан Перниш, който изби с мъка, но за негово съжаление топката попадна в останалия непокрит Мирослав Будинов. Останал на метър от опразнената врата, нападателят на домакините не сбърка за крайното 1:1.

Така след два изиграни кръга Берое заема осмата позиция в класирането с актив от 2 точки, докато русенци са втори с 4. В следващия кръг заралии приемат състава на Пирин Благоевград.

снимка:beroe.bg