Отборът на Берое си гарантира третото място в крайното класиране на А група, кръг преди края. Това стана факт, след като старозагорци победиха като гост с 2:0 шампиона Лудогорец и за втора поредна година ще завършат сред първите три отбора. За втори път в своята история беройци ще се окичат с бронзовите медали в първенството, след като това се случи и през сезон 1971/72.
Иначе в днешния двубой, футболистите на Пламен Липенски демонстрираха страхотна игра и напълно заслужено се поздравиха с успеха, нанасяйки първа загуба на Лудогорец у дома в А група през кампанията.
Въпреки че срещата започна с териториално превъзходство на домакините, още в 10-ата минута Берое откри след страхотна контраатака. Георги Божилов овладя топката в центъра на терена, майсторски се завъртя и пусна майсторски пас на откъсващия се Емин Ахмед. Юношата на Берое надбяга Витиня и останал очи в очи със стража на Лудогорец вкара дебютното си попадение в А група.
В 18-ата минута Том стреля опасно от пряк свободен удар, Аргилашки се намеси неубедително, но никой от притичалите играчи на старозагорци не успя да се възползва от неговата грешка. В 35-ата минута Берое нанесе втория си удар. Центриране от корнер на Станислав Костов бе засечено с глава от Венци Василев, който направи 2:0 за „зелено-белите“. Пет минути по-късно нова отлична възможност се откри пред Георги Божилов, който бе изпуснат от защитата на домакините, стреля от воле, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб.
След почивката Берое не пое никакви рискове, играейки на контраатака, като на няколко пъти старозагорци бяха близо и до трето попадение. От своя страна разградчани опитаха да се върнат в мача, но без успех и така срещата завърши с победа на заралии с 2:0.
С днешния успех „зелено-белите“ остават недостижими на третото място с актив от 50 точки, кръг преди края. В последния си мач за сезона беройци приемат Левски на стадиона под Аязмото. Срещата е на 28 май (събота) от 17.00 часа.
starozagorci.com
снимка:beroe.bg