Събарянето на незаконните постройки в кв.Лозенец и парк Борова гора се отлага, съобщи за starozagorci.com кметът на Стара Загора Живко Тодоров.
Причината за това е писмо получено днес в общинска администрация от Полицията, в което се казва, че нямат ресурс за осигуряване охраната на събитието.Лично шефа на ОДМВР- гл.инспектор Иван Чолаков е подписал писмото.Очакваше се да бъдат съборени 50 незаконни постройки за около 20 дни.
Постройките са изградени изцяло незаконно върху терен, който е публична общинска собственост и не могат да бъдат узаконени."Има фрапантни случаи на застрояване в парк Борова гора",подчерта Тодоров.
Община Стара Загора ще насрочи нова дата за предприемане на необходимите законови действия за премахване на незаконното строителство.
starozagorci.com
Стара Загора - Всичко за Стара Загора на едно място
Абонирайте се безплатно и за нашите RSS новини!
Значи може за едно катунарче да се впрегне цялата гражданска защита, водолази и не знам още кой, а не може да се намерят ченгета за охрана на мероприятие с такъв голям обществен отзвук?! Ами какво да кажа освен Кмете, кмете, как си плю на фасона!...