Стара Загора: Мариян Френгиев с 2-ро място на MAX Power 2013

Мариян Френгиев с 2-ро място на MAX Power 2013

На провелото се в град Казанлък състезание по културизъм MAX Power 2013, Френгиев спечели второто място в категория до 95 кг. След оспорвана битка във финала, трениращият в Стара Загора бодибилдър отстъпи на своя съотборник от СК „Леон” Атанас Николаев. Въпреки второто място, Мариян бе силно подкпрян от трибуните и за много от зрителите в зала "Арсенал" той бе моралният победител.
В надпреварата, която бе с един от най-сериозните наградни фондове в България, се включи голяма част от елита в родния бодибилдинг, сред които и Абсолютният европейски и Световен шампион Димитър Димитров.
В категорията класически културизъм до 175 см първи стана Красимир Петров, а в тази над 175 см триумфира  Захари Захариев. В битката между двамата спортисти на „Леон” за абсолютен шампион при класиците бе обявен Захариев.
В културизма до 80 кг за победител бе избран Атанас Георгиев отново от казанлъшкия клуб.  При най-тежките - над 95 кг Димитър Димитров не остави шанс на конкуренцията  и спечели без проблем първото място, а след това бе обявен и за абсолютен шампион в  дисциплината.
Оспорваната надпревара между най-добрите в този спорт предложи много емоции и шоу на публиката, като черешката на тортата бе категорията „Бикини” при жените. Там победителка стана Елица Жекова от Варна.
С MAX Power 2013 се даде старт на есенния сезон в културизма, като следващото състезание е в Бургас за купа „Мечката”