Участниците в състезанието „Ботевска аритметика“ получиха своите награди на Деня на детето

Участниците в конкурса „Ботевска аритметика“ бяха наградени днес по време на тържеството по повод Международния ден на детето. Надпреварата се проведе на 17 май в Музей „Литературна Стара Загора“ и Къща музей „Гео Милев“, като в нея се включиха 118 ученици от I до IV клас. Те решаваха математически задачи, създадени от Христо Ботев преди повече от 150 години.

Инициативата е на пет читалища от община Стара Загора, носещи името на великия поет и революционер: НЧ „Христо Ботев – 1928“ – с. Пряпорец, НЧ „Христо Ботев – 1928“ – с. Памукчии, НЧ „Христо Ботев – 1929“ – с. Братя Кунчеви, НЧ „Христо Ботев – 1952“ – с. Старозагорски бани и НЧ „Христо Ботев – 1926“ – с. Стрелец. Състезанието се реализира с подкрепата на Община Стара Загора, фондация „Миню Балкански“ и РУО – Стара Загора.

Заместник-кметът с ресор „Култура и туризъм“ Милена Желева поздрави малчуганите по повод празника и подчерта значимата роля на учителите, родителите, бабите и дядовците за успехите на децата. Тя отбеляза, че математиката намира своето естествено място в изкуството, литературата и културата като цяло.

Зам.-кметът връчи медалите и грамотите на отличените участници с думите: „Поезията без рима, ритмика и метрика не би звучала по същия начин. Именно математиката е в основата на тази хармония“.

Любомир Любенов, съорганизатор на състезанието, също поздрави децата и техните родители, като изрази гордостта си от постигнатите резултати и им пожела бъдещи успехи.

Стоянка Раева, председател на организационния комитет от НЧ „Христо Ботев – 1928“ – с. Пряпорец, пожела на участниците да бъдат здрави, любознателни и да продължават да следват мечтите си.

С най-много участници – 54, се представи СУ „Васил Левски“, следвано от НУ „Димитър Благоев“ с 14 участници, Второ ОУ „П. Р. Славейков“ с 12 участници и СУ „Екзарх Антим I“ – гр. Казанлък. Грамоти за участие получиха всички училища, включили се в надпреварата.

Благодарности за съдействието бяха отправени към партньорите от фондация „Миню Балкански“ и Регионалното управление на образованието – Стара Загора.

С грамоти за най-активен и професионално ангажиран учител бяха отличени:

Коментирай!

Още новини

Scroll To Top