На Петдесетница, Негово Високопреосвещенство Старозагорският митрополит Киприан отслужи Божествена св. Литургия и празнична вечерня в храм "Св. Троица" в Свиленград. По време на службата той подстрига за иподякон Идрис, който до този момент подпомагаше различните дейности в църквата. Toй e poдoм oт Aбoбо, гpaд в Koт Д’ивoap – Република Южна Aфpиĸa.
Принуден е да напусне родината си заради тежкия живот там. Тръгва към Европа и се озовава в Свиленград. Приемственост намира именно в храм "Св. Троица", където вече няколко години служи като клисар. Днес той всесърдечно благодари на митрополит Киприан за приобщаването му в църковния живот. На празничното богослужение присъстваха генералния консул на Република България в Одрин Радослава Кафеджийска и кмета на Свиленград Анастас Карчев.
Стара Загора - Всичко за Стара Загора на едно място
Абонирайте се безплатно и за нашите RSS новини!