37-годишен нанесе удари на майка си в Стара Загора

Вчера в 11.00 ч., в Първо РУ-Стара Загора, е получено съобщение от 35-годишна жена, че предния ден около 16.50 ч., на улица в Стара Загора, й е бил упражнен, за пореден път психически тормоз от съпруга й – 39-годишен мъж, като жената обяснила, че въпреки че са разделени, мъжът я следи системно и навлиза в нежелана комуникация с нея чрез всички възможни средства за комуникация. Спрямо мъжа има издадена заповед за защита. В Първо РУ-Стара Загора е образувано досъдебно производство по чл.296 ал.1 от НК и по чл.144а, ал.3 от НК.

Във Второ РУ-Стара Загора, е получено съобщение от 58-годишна жена, че синът й – 37-годишен мъж е нарушил заповед за защита и на 23.04.2025 г., около 20:00 ч., е бил в дома на майка си в Стара Загора, като е отправял обиди по неин адрес, след което я удрял. Жената е обслужена амбулаторно и е освободена без видими наранявания. Образувано е досъдебно производство по чл.296, ал.1 от НК. Работата по случая продължава.

Коментирай!

Още новини

Scroll To Top