Верея си гарантира място в топ 6 след успех в София

Отборът на Верея си гарантира предсрочно класиране сред първите шест отбора в края на редовния сезон в Първа лига. Това стана факт, след като старозагорци постигнаха изключително ценен успех с 1:0 при визитата си на Славия в среща от 24-ия кръг.

Единственото попадение на Националния стадион „Васил Левски“ падна през второто полувреме и бе дело на Антон Огнянов. Крилото се разписа в 79-ата минута с невероятно попадение, засичайки от воле центриране отдясно на Здравко Илиев.

Това бе първи гол за верейци под ръководството на новия наставник на тима Благомир Митрев и съответно първата му шампионатна победа начело. Успехът бетонира „сините“ на шестата позиция в класирането с актив от 35 точки, със 7 повече от седмия Локомотив Пловдив при оставащи два кръга до края на редовния сезон. Славия пък е на десето място с 26 пункта.