16 септември 2019

Берое с нов обрат и нова победа в Първа лига

Отборът на Берое постигна втора поредна победа в първенството на Първа лига. В среща от 22-ия кръг старозагорци се наложиха с 2:1 при домакинството си на Етър. Въпреки че във втори пореден мач играчите на Александър Томаш бяха в ролята на догонващи, в крайна сметка „зелено-белите“ отново стигнаха до трите точки.

Бившият футболист на Берое Георги Сърмов откри в полза на гостите още в 11-ата минута, след като бе оставен непокрит в наказателното поле и от близка дистанция се разписа за 0:1. Домакините обаче бързо се съвзеха и още в 28-ата минута резултатът бе изравнен. Завърналият се в игра след контузия Антон Карачанаков центрира перфектно от пряк свободен удар и Иван Бандаловски успя да засече топката с глава, реализирайки дебютния си гол за тима.

В самия край на полувремето Берое осъществи пълен обрат. Дълъг пас намери Мартин Камбуров пред пеналта. Нападателят свали за Педро Еуженио, който успя да прати топката в мрежата с прецизен удар от границата на наказателното поле за крайното 2:1 в полза на заралии.

С успеха беройци събраха актив от 40 точки, заемайки четвъртата позиция в класирането, докато Етър е 12-и с 19 пункта.

В друг мач от днес Верея загуби с 0:2 при гостуването си на Дунав Русе, като това бе второ поредно поражение за „лъвовете“ от началото на пролетния полусезон. Васил Шопов (39‘) и Красимир Станоев (61‘) от дузпа донесоха успеха на „драконите“, които от своя страна записаха втора поредна победа в шампионата. В подреждането Верея остава в топ 6 с 31 точки, докато Дунав е 11 с 21.