Берое съкруши Черно море след хеттрик на Еуженио, Камбуров с исторически гол

Отборът на Берое постигна изключително ценна победа с 4:1 при гостуването си на Черно море в среща от 21-ия кръг на Първа лига. Така старозагорци започнаха по възможно най-добрия начин пролетния полусезон в първенството.

Въпреки че срещата на „Тича“ не започна добре за беройци, които се оказаха в ролята на догонващи още в 5-ата минута, при която новото попълнение на домакините Радослав Василев откри резултата. Това обаче не смути играчите на Александър Томаш, които още до почивката стигнаха до пълен обрат след хеттрик на Педро Еуженио. Португалското крило на „зелено-белите“ откри головата си сметка в 26-ата минута, реализирайки с удар от около 20 метра. В 39-ата отново Еуженио попадна в прегръдките на своите съотборници, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле на съперника и от няколко метра даде преднина на своя тим.

Само седем минути по-късно нисичкият полузащитник оформи своя хеттрик, реализирайки след страхотна асистенция на Мартин Камбуров. Именно опитният нападател на Берое оформи и крайното 4:1 със своето 197-мо попадение в елита, благодарение на което излезе еднолично на второ място във вечната ранглиста при голмайсторите.

С успеха заралии направиха сериозна крачка към това да бетонират мястото си в първата шестица в края на редовния сезон. В момента беройци заемат четвърта позиция с актив от 37 точки, докато „моряците“ са седми с 25.

В другия мач със старозагорско участие Верея допусна тежко поражение у дома с 0:5 от ЦСКА-София. Фернандо Каранга на два пъти (3‘, 62‘), Енрике Рафаел (16‘),  Роланд Алберг (78‘) и Хеан Бланко (89') бяха точни за успеха на „червените“ на „Трейс Арена“.