Верея спечели последната си контрола

Отборът на Верея постигна победа в последната си контрола преди подновяване на първенството в Първа лига. На своя „Трейс Арена“ старозагорци се наложиха с 2:1 след обрат над Ботев Гълъбово пред близо 200 зрители.

Гостите откриха резултата в 33-ата минута, при която Ивайло Ангелов намери отдясно в пеналта Кирилов, който с удар от няколко метра се разписа за 0:1. При този резултат завърши и първата част.

След почивката обаче играчите на Благомир Митрев стигнаха до пълен обрат. Първо пет минути след подновяването на играта Милен Танев възстанови равенството след асистенция на Валери Домовчийски. Десет минути преди края на мача отново Милен Танев бе точен за верейци, разписвайки се от пряк свободен удар за крайното 2:1 в полза на своя тим.

Верея подновява битката в Първа лига на 17 февруари (събота) с домакинство срещу отбора на ЦСКА-София.