Берое спечели последната си контрола в Турция

Отборът на Берое завърши с победа подготвителния си лагер в Турция. В последната си контролна на турска земя "зелено-белите" се наложиха с 2:1 над петия в украинското първенство Верес.

Украинците откриха резултата в 17-ата минута чрез Денис Кожанов, но след почивката старозагорци стигнаха до пълен обрат след две попадения на Педро Еуженио. Португалецът възстанови равенството в 68-ата минута с прехвърлящ удар от границата на наказателното поле. Само пет минути по-късно отново той бе точен, реализирайки след асистенция на Мартин Райнов за крайното 2:1 в полза на Берое.

Така заралии завършиха лагера си в Турция с баланс от две поражения и две победи. На 1 февруари съставът воден от Александър Томаш отпътува за България.