Елеонора Драгиева спечели злато в скока на височина

Състезателката на СКЛА Берое Елеонора Драгиева защити шампионската си титла в скока на височина от Държавното първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в зала. Надпреварата се проведе в обновената зала „Асикс Арена” в София.

Драгиева триумфира в сектора с постижение от 166 сантиметра, постигнати от първи опит. Втора в дисциплината остана Валерия Кадийска (Пауталия-Кюстендил) със 163 сантиметра, а последното място на почетната стълбичка бе за Преслава Пачеманова (Хеброс-Харманли) – 160 см. Другата представителка на Берое в скока на височина Диана Димитрова се нареди осма с резултат от 150 сантиметра.

Старозагорският клуб спечели медал и при щафетата 4х400 метра при юношите. Жулиен Павлов, Александър Стайков, Живко Георгиев и Живодар Костов взеха бронз в дисциплината, финиширайки с време 3:38.44 минути. Златото бе за щафетата на Академик-София с 3:26.40 минути, а трети се наредиха състезателите на Черно море Атлетик-Варна с 3:31.58 мин.