Берое отпадна за Купата на България

Мъжкият баскетболен отбор на Берое отпадна на четвъртфиналите в турнира за Купата на България. В изключително драматичен мач измъчваният от жестоки кадрови проблеми тим на Любо Минчев допусна нова загуба от Академик Бултекс 99, този път у дома със 79:81. Така след загубата с 6 точки в първия двубой, старозагорци отпаднаха от надпреварата и няма да могат да защитят трофея, който спечелиха през миналия сезон.

Иначе най-резултатен в днешната среща за Берое бе Майк ДиНуно, който реализира 30 точки, но малко преди края бе дисквалифициран. Александър Янев отново бе на познатото ниво, отчитайки се с 16 точки и 16 борби, като националът на България изигра пълни 40 минути. За гостите от Пловдив Мартин Дурчев вкара 20 точки.

На полуфиналите Академик ще спори с Рилски спортист.