17 септември 2019

Берое се справи с Ямбол за втора поредна победа в НБЛ

Мъжкият баскетболен отбор на Берое записа втора поредна победа в НБЛ и общо пета от началото на сезона. В първи мач от 12-ия кръг старозагорци се наложиха със 103:84 при гостуването си на Ямбол в местната зала „Диана“.

След равностойна първа част, постепенно играчите на Любомир Минчев взеха инициативата и на почивката вече имаха аванс в резултата – 41:39 в тяхна полза. През второто полувреме „зелено-белите“ не изпуснаха водачеството и заслужено се поздравиха с крайния успех.

Най-полезен за победата на Берое бе центърът Аджехи Бару. Котдивоарецът завърши срещата с дабъл-дабъл от 30 точки и 10 борби. Силен мач изиграха капитанът на тима Тихомир Желев, който приключи с 19 точки, 6 асистенции и 3 борби, както и Александър Янев, отчел се с 16 пункта и 10 овладени борби. За домакините от Ямбол Алан Арнет вкара 24 точки.

В следващия кръг тимът на Любо Минчев приема Левски в Стара Загора. Двубоят е на 6 януари (събота) от 17:00 часа в общинската зала "Стара Загора".