Сериозен провал за Берое при визитата на ЦСКА-София

Отборът на Берое инкасира най-тежкото си поражението от началото на сезона. В последния си мач за годината заралии загубиха с разгромното 0:6 при гостуването си на ЦСКА-София. Футболистите на Александър Томаш играха безобразно в защита и с показаното днес тотално изтриха спомените от доброто им представяне в последно време.

С хеттрик за „армейците“ се отличи голмайсторът на тима Фернандо Каранга, разписал се съответно в 43-ата, 45-ата и 52-ата минути. По едно попадение добавиха още Кирил Десподов (11‘) и Тиаго Родригес (77‘), както и резервата Станислав Манолев (90‘).

Трябва да се отбележи и че при резултат 0:1 в полза на домакините, Берое можеше да стигне до изравнителен гол в 17-ата минута, ако страничният арбитър не бе вдигнал несъществуваща засада на Мартин Камбуров. Опитният нападател излезе сам срещу вратаря на „армейците“ след отлично подаване на Антон Карачанков. Въпреки че и с просто око бе видно, че Камбуров е в чиста ситуация, страничният рефер вдигна флага си и попречи на заралии да изравнят.

Това обаче не оправдава слабата игра на „зелено-белите“ в защита и допуснатите шест гола във вратата на Душан Перниш.

След днешната загуба Берое остава на четвъртото място с 34 пункта, докато ЦСКА-София се изкачи временно на лидерската позиция в класирането с актив от 47 точки.

снимка:beroe.bg