Верея изпусна да победи Витоша на “Трейс Арена“

Отборът на Верея стигна само до равенство в последния си мач за календарната 2017. Старозагорци направиха 1:1 при домакинството си на Витоша Бистрица в среща от 20-ия кръг на Първа лига. Въпреки че в големи периоди от срещата доминираха тотално над своя съперник, играчите на Илиан Илиев така и не успяха да стигнат до крайния успех.

Ивайло Лазаров изненадващо изведе гостите напред на Трейс Арена със страхотен гол в 33-ата минута. Футболистът на Витоша получи подаване на около 30 метра от вратата на „сините“ и с мощен шут я прати неспасяемо в мрежата на Пламен Колев. Малко по-късно „тигрите“ можеха да вкарат и втори гол, но ударът на Румен Гьонов среща напречната греда.

След почивката верейци тотално надиграха своя съперник, но стигнаха само до изравнително попадение. В негов автор се превърна Валери Домовчийски, който вкара за 1:1 в 83-ата минута. Това и бе пети гол за нападателя на старозагорци от началото на сезона.

След второто си поредно равенство в шампионата, Верея остава на шестата позиция с 31 точки, докато Витоша е на последното 14-о място с 5.