Баскетболният Берое загуби драматично у дома

Мъжкият баскетболен отбор на Берое допусна пета поредна загуба в първенството на Националната баскетболна лига. В среща от 9-ия кръг старозагорци отстъпиха като домакини с 91:94 на Академик Бултекс 99.

След добро начало, постепенно играчите на Любо Минчев отстъпиха инициативата и позволиха на съперника си да води в резултата в края на първата част - 21:24. Ситуацията на за "зелено-белите" се утежни още повече след серия от 20-2 за пловдивчани, които си осигуриха комфортен аванс от 18 точки на полувремето - 35:53.

След паузата беройци вдигнаха оборотите и успяха да се върнат в мача, като 42 секунди преди края разликата бе едва 2 точки в полза на гостите. В крайна сметка обаче до обрат не се стигна и заралии записаха ново поражение в НБЛ.

Александър Янев бе най-резултатен за Берое с 28 точки, към които добави и 14 борби. Алекс Дейвис отбеляза 22 точки, 19 има Майк ДиНуно. За Академик с по 19 точки завършиха трима баскетболисти  – Мартин Дурчев, Станислав Ваклинов и новото попълнение Седрик Боуен.