17 септември 2019

Верея загуби на “Герена“ след спорен гол в края

Отборът на Верея загуби с минималното 0:1 при гостуването си на Левски в среща от 17-ия кръг на Първа лига. Въпреки че в пореден мач играчите на Илиан Илиев демонстрираха много добра игра, верейци трябваше да си тръгнат без точка от визитата си в столицата.

Единственото попадение на „Виваком Арена Георги Аспарухов“ падна в добавеното време на срещата и бе дело на бранителя на домакините Давид Яблонски. Чехът се разписа в 92-ата минута, засичайки топката след центриране отдясно, като старозагорци имаха сериозни претенции към главния съдия Никола Попов, че защитникът на домакините е вкарал коженото кълбо с ръка. Реферът обаче не зачете претенциите им и призна попадението. Впослествие играчите на Илиан Илиев останаха и с човек по-малко, след като червен картон получи вратарят Георги Аргилашки.

Днешната загуба сложи край на серията от две поредни победи за Верея в първенството, като тимът заема шестото място с 26 пункта. Левски пък се върна на третото място в класирането с актив от 32 точки, изпреварвайки Берое, който остава четвърти с 30.