Берое прекърши Славия и отново триумфира под Аязмото

Отборът на Берое постигна много важна победа като се наложи с 2:0 при домакинството си на Славия в среща от 17-ия кръг на Първа лига. Заралии изиграха един от най-добрите си мачове през кампанията и заслужено се поздравиха с втората си поредна победа и общо четвърта в последните им пет мача. По-важното бе, че играчите на Александър Томаш се върнаха към успехите на собствен терен, като това бе втората им победа под Аязмото от началото на сезона.

Зелено-белите започнаха агресивно срещата и през първата част на два пъти Антон Карачанков бе много близо до това да открие резултата. В първия случай ударът му бе париран от стража на гостите, а във втория – гредата спаси „белите“ от попадение.

След почивката доминацията на Берое продължи и заралии логично стигнаха до победата. Първо в 65-ата минута капитанът на беройци Мартин Райнов откри резултата, след като се оказа най-съобразителен в назателното поле на Славия и с удар от метър вкара за 1:0. Три минути преди края домакините съкрушиха своя съперник с втори гол, който този път бе дело на Карлос Охене.

С днешния успех Берое се изкачи временно на третата позиция в класирането с актив от 30 точки.

снимка:beroe.bg