18 септември 2019

Волейболистките на Берое загубиха у дома от Левски

Женският волейболен отбор на Берое допусна поражение с 1:3 (30:28, 22:25, 20:25, 25:27) при домакинството си на Левски в дербито от шестия кръг на НВЛ-жени, който се игра в общинската зала „Иван Вазов“.

Двата тима изиграха много оспорван и качествен двубой, който премина през редица обрати.  Въпреки че спечелиха драматично първия гейм, старозагорки не успяха да наложат волята си и в крайна сметка инкасираха третото си поражение от началото на сезона. Берое има и 2 победи, заемайки четвъртата позиция с актив от 7 точки. Левски път е трети след 3 победи и 1 загуба и актив от 9 точки.

Следващата седмица беройки се изправят срещу Раковски (Димитровград) на 1 декември, докато Левски гостува на шампиона Марица в отложена среща от четвърти кръг на първенството.