Верея с нова победа в Първа лига, Иса с дебютен гол

Отборът на Верея записа втора поредна победа и общо осма от началото на сезона в Първа лига. В последен мач от 16-ия кръг старозагорци се наложиха като домакини с 2:0 над новака Етър. По този начин „сините“ записаха дубъл над този съперник през кампанията, след като по-рано през сезона победиха „болярите“ и във Велико Търново.

Иначе днес попаденията на „Трейс Арена“ реализираха Валери Домовчийски и новото попълнение Исмаил Иса. Първият откри резултата в 26-ата минута, завършвайки отлична атака на своя тим. Нападателят получи триково подаване от Геори Андонов и с много техничен удар от границата на наказателното поле вкара топката във вратата на гостите.

След почивката играчите на Илиан Илиев гарантираха успеха си с второ попадение, което бе дело на Исмаил Иса. Бившият играч на Берое вкара първия си гол с екипа на Верея, разписвайки се в 76-ата минута след нова асистенция на Георги Андонов и груба грешка в противниковата защита.

С победата старозагорският тим се изкачи на шестата позиция в класирането с актив от 26 точки, колкото има и петият Ботев Пловдив. Етър остава на 11-о място с 15 пункта.