Камбуров продължи успешната серия на Берое като гост

Берое постигна много ценна победа при гостуването си на Пирин в среща от 16-ия кръг на Първа лига. Заралии се наложиха над своя съперник с минималното 1:0, като в герой за тях се превърна Мартин Камбуров, реализирал единствения гол в мача пет минути преди края.

След равностойно първо полувреме, през което и двата тима пропуснаха по една добра възможност да се разпишат, след почивката Берое определено овладя иниациативата. Старозагорци бяха далеч по-активният отбор, но въпреки игровия превес трудно стигаха до чисти голови ситуации пред вратата на Благой Макенджиев. Поради тази причина в игра от скамейката се появиха Борислав Цонев и Серджиу Негрут, които допълнително изостриха атаките на „зелено-белите“.

При една от тях в 83-ата минута именно румънският нападател напредна опасно отдясно и пусна успоредно подаване на голлинията към оставения непокрит Мартин Камбуров. Опитният футболист обаче не успя да намери очертанията на вратата от чиста позиция. Все пак само две минути по-късно Камбуров се реваншира за пропуска си, реализирайки победния гол в мача. След корнер и разбъркване в наказателното поле на домакините, топката попадна в нападателя, който с много премерен шут я изпрати неспасяемо в мрежата за крайното 1:0 в полза на Берое.

По този начин „зелено-белите“ продължиха със силните си игри навън, спечелвайки трета поредна победа и общо шеста при гостувания в първенството. За сравнение – при домакинствата си под Аязмото, играчите на Александър Томаш имат само един успех

Иначе със спечелените 3 точки заралии се изкачиха на четвъртата позиция в класирането с актив от 27 пункта, докато Пирин е 12-ти с 13.