Младежките национали надвиха Черна гора в Стара Загора

Младежкият национален отбор на България до 21 години взе първата си победа в квалификациите за Евро 2019. В среща от група 9, игран на стадион „Берое“ в Стара Заора момчетата на Антони Здравков надделяха с 3:1 над състава на Черна гора.

Крилото на ЦСКА-София Кирил Десподов откри в полза на „лъвовете“ в 47-ата минута, но шест по-късно гостите изравниха чрез Никола Кръстевич. Това обаче не смути трикольорите, които много бързо си върнаха водачеството в резултата след попадение на Божидар Краев в 58-ата минута. Крайното 3:1 за българския тим оформи Наско Милев в 66-ата минута.

След успеха България събра актив от 5 точки, заемайки четвъртата позиция в класирането, докато Черна гора е на последното шесто място с 1 точка. Лидер е съставът на Франция с 15 пункта.