20 септември 2019

Берое победи Черно Море Тича в контрола

Мъжкият баскетболен отбор на Берое не се затрудни срещу Черно Море Тича в контролна среща, изиграна в общинска спортна зала „Стара Загора“. „Зелено-белите“ доминираха през целия двубой и реализираха над 100 точки – мачът завърши с резултат 102:83. Момчетата на Любо Минчев поведоха още в началото на срещата и не допуснаха никакви изненади. На полувремето таблото показваше 59:42.

След почивката гостите успяха да намалят изоставането си, но добри изяви на Алекс Дейвис и Тихомир Желев отново дадоха голяма преднина на Берое.
Дейвис се отчете с 22 точки за победата, 21 вкара Тери Уиснант, а Тихомир Желев и Александър Янев добавиха по 17.

Приятелската среща бе част от подготовката за предстоящия сблъсък от НБЛ. Поради късата резервна скамейка старозагорският тим не може да реализира двустранна игра. Проверката с варненци пропусна контузеният Майк ди Нуно, тъй като треньорският щаб предпочете да не рискува с неговото състояние. Все пак в щаба на старозагорци се надяват, че гардът ще бъде готов за предстоящата среща с Балкан Ботевград.