Берое отново не успя да спечели под Аязмото

Отборът на Берое завърши наравно 1:1 при домакинството си на Дунав в среща от 15-ия кръг в Първа лига. По този начин заралии за седми път през сезона не успяха да стигнат до трите точки под Аязмото. Единствената им победа до момента като домакин бе над Черно море през септември.

В днешния мач беройци доминираха, но в пореден двубой, след като поведоха, не успяха да задържат аванса си. Мартин Камбуров даде преднина на „зелено-белите“ в 50-ата минута, засичайки центриране отдясно на Матеус Леони.  Девет минути по-късно обаче гостите стигнаха до точката след гол на Мирослав Будинов.
След днешното равенство тимът на Александър Томаш заема петата позиция в класирането с актив от 24 точки, докато Дунав е 13-и с 11 пункта.

В следващия кръг беройци гостуват на Пирин в Благоевград.

снимка: beroe.bg