Волейболният Берое с първа загуба за сезона

Женският волейболен отбор на Берое допусна първото си поражение през новия сезон в НВЛ. В отложена среща от първия кръг, играна пред пълни трибуни в зала „Иван Вазов“, старозагорки отстъпиха с 0:3 (21:25, 15:25, 16:25) на шампиона Марица Пловдив.

Пределно мотивирани от страхотна подкрепа на своите фенове, момичетата на Страхил Балов започнаха отлично срещата, като първият гейм бе равностоен почти до края. След равенството 18:18 обаче, два поредни аса на пловдивчанки се оказаха решаващи, те взеха преднина и спечелиха гейма. Следващите две части Марица диктуваше играта, като наложи волята си през цялото време и спечели мача с чиста победа.

За Берое най-резултатна бе Йоанна Николова, която приключи с 12 точки (1 ас, 1 блокада), а с 8 се отличи Ваня Върбанова. За победителките Кремена Каменова записа 13 пункта, а 10 добави центърът Виктория Григорова.

В следващия кръг от първенството „зелено-белите“ ще почиват, а на 11 ноември ще срещнат състава на ЦСКА.