Берое надви драматично Левски като гост

Баскетболният отбор на Берое постигна третата си поредна победа от началото на сезона в НБЛ. В последен мач от 4-ия кръг старозагорци се наложиха драматично със 73:71 при гостуването си на Левски 2014 в столичната зала „Универсиада“.

Двата тима изиграха много оспорван и интересен двубой, като крайният победител бе решен буквално в заключителните секунди. След равностойна първа четвърт домакините имаха лек превес с 25:22, като минималният им аванс се запази и на почивката – 42:39. През второто полувреме обаче беройци показаха характер и успяха да обърнат развоя в своя полза, като стигнаха до победата след много силна игра в последните минути.

Най-резултатен за „зелено-белите“ бе Александър Янев, който приключи с 22 точки, 6 борби и 4 асистенции. Дабъл-дабъл от 14 точки и 12 борби добави Алекс Дейвис, 11 пункта отбеляза Тери Уиснант, а с 10 точки и 8 борби се отличи капитанътТихомир Желев. За домакините новото попълнение в състава Станимир Маринов вкара 20 точки, а 19 и 13 борби добави Никола Маравич.

В следващия кръг Берое приема Рилски спортист, като двубоят е на 4 ноември (събота) от 18.00 часа в общинската зала „Стара Загора“.