Стара Загора: Берое се върна към победите след успех в Бистрица

Берое се върна към победите след успех в Бистрица

Отборът на Берое постигна важна победа при гостуването си на новака Витоша Бистрица в среща от 13-ия кръг на Първа лига. Старозагорци се наложиха над своя съперник с минималното 1:0 и по този начин сложиха край на негативната си серия от три мача без победа в първенството.

Единственото попадение в срещата падна в 14-ата минута и бе дело на Педро Еуженио. Португалецът реализира седмия си гол от началото на шампионата, след като получи далечно центриране от Драгош Фирцулеско, преодоля противников бранител и с много прецизен удар изпрати топката във вратата на Християн Василев.

С успеха Берое зае петата позиция в класирането с актив от 20 точки, колкото има и шестият Верея. По-рано днес възпитаниците на Илиан Илиев остъпиха с 0:1 при домакинството си на новака Септември (София). Интересното е, че победното попадние за гостите бе дело на бившия футболист на Берое Крис Гади в 62-ата минута.

В следващия кръг Верея приема Берое на Трейс Арена. Старозагорското дерби е на 29 октомври от 15.45 ч.

снимка: beroe.bg