Верея се бори, но загуби гостуването на Ботев

Отборът на Верея допусна минимално поражение с 0:1 при визитата си на Ботев Пловдив в последен мач от програмата на 12-ия кръг в Първа лига.

Единственото попадение в срещата реализира бившият играч на Берое Стивън Петков, разписал се в 67-ата минута след грешка в отбраната на старозагорци. Иначе верейци  изиграха второто полувреме с човек по-малко, след като малко преди почивката главният арбитър показа втори жълт, респективно червен карто на Здравко Илиев.

Въпреки численото нераевнство играчите на Верея не се предадоха и до края опитаха да стигнат поне до точката, за тяхното съжаление без успех.
След поражението Верея сдаде третата позиция в класирането именно на Ботев, като двата тима са с по 20 пункта, но пловдивчани имат предимство заради по-добрата си голова разлика.