Берое допусна изненадващо поражение под Аязмото

Отборът Берое допусна изненадваща загуба с 1:2 при домакинството си на Локомотив Пловдив в среща от 12-ия кръг на Първа лига. Поражението бе второ поредно за заралии в първенството, след като в миналия кръг играчите на Александър Томаш отстъпиха и на шампиона Лудогорец

Бившият играч на Берое Димо Бакалов даде преднина на гостите в 23-ата минута, засичайки с глава центриране Мохамед Муса. Малко преди края на първото полувреме обаче “зелено-белите” възстановиха равенството с гол на Педро Еуженио в 38-ата минута. След почивката домакините бяха по-активният отбор на терена, но пловдивчани бяха тези, които се поздравиха с крайния успех след победно попадение на резервата Дино Мартинович в 70-ата минута.

След днешното поражение Берое заема седмата позиция със 17 пункта, колкото има и шестият Локомотив.