Убедително начало за Берое в НБЛ

Баскетболистите на Берое стартираха с убедителна победа участието си в първенството на Виваком Националната баскетболна лига. В среща от първия кръг „зелено-белите“ се наложиха със 104:83 над Спартак (Плевен) като гост.

Старозагорци изиграха много силни първи три части на двубоя в зала „Балканстрой“. Тимът поведе в резултата още след първите 10 минути, а на полувремето авансът на Берое бе 20 точки. Разликата продължи да се увеличава и след третата част, спечелена от играчите на Берое с 33:23. В последната четвърт домакините все пак стигнаха до успех, но това не бе достатъчно за пълен обрат.

Най-резултатен за Берое бе Алекс Дейвис с 25 точки. Националът Александър Янев добави още 17 точки за успеха на носителите на Купата на България. От състава на домакините Седрик Боуен отбеляза 23 точки и хвана 5 борби, Николай Маринов наниза 17 точки и подаде 7 асистенции, а 15 вкара Даворин Кунтич.

След срещата наставникът на старозагорци Любомир Минчев сподели, че е останал доволен от успеха, но не и от представянето на младите играчи в състава. "Доволен съм от резултата, но не съм доволен от играта през последната четвърт и от отношението на младите. Все се говори за чужденците, но младите трябва да се борят, за да заслужат да играят на терена. Този сезон ще се целим в колкото се може по-добри резултати", заяви мача Минчев.

В сряда "зелено-белите" посрещат белгийския Моннс в реванша от квалификациите за ФИБА Къп. В първата среща, играна в Белгия, Берое отстъпи с 69:88.