Стара Загора: Берое загуби гостуването си на шампиона

Берое загуби гостуването си на шампиона

Берое допусна втората си загуба от началото на сезона. В мач от 11-ия кръ на Първа лига старозагорци отстъпиха с 0:2 при гостуването си на шампиона Лудогорец.

Домакините откриха резултата в 23-ата минута с гол на Марселиньо. Носещият капитанската лента в този мач плеймейкър се възползва от груба грешка на бранителя на Берое Павел Виданов и с мощен шут от няколко метра не остави шансове на Душан Перниш. Четири минути преди края Джоди Лукоки гарантира успеха на своя тим с втори гол за крайното 2:0 в полза на Лудогорец.

След загубата Берое остава на петата позици със 17 точки, докато шампионите оглавиха класирането в Първа лига с актив от 27 пункта, измествайки от лидерската позиция състава на ЦСКА-София, който остава втори с 26.

След срещата наставникът на старозагорци Александър Томаш сподели, че тимът му е стоял добре до почивката, но и призна и сериозната класа на противника. „През първото полувреме проведохме мача по начина по който искахме, като не бяхме преценили, че сами ще си вкараме гол. Мисля, че успяхме да изнервим Лудогорец, да се чудят дали да излизат да ни пресират или да не излизат. Успявахме на моменти да излизаме от пресата, което търсихме през цялото време и бяхме близо до това, което искахме да направим. Според мен можеха да се случат нещата. Получихме гол, който промени леко плановете ни. Лудогорец е отбор, който има нужното самочувствие и индивидуалната класа, която винаги да излизат от ситуации. В последните 30 метра видях голям проблем в нашият отбор и трябва да работим там. Но като цяло през другото време се опитвахме по начина по който сами бяхме замислили да изнервим противника и при възможност да му отбелижим гол. Имахме ситуации особено през първото полувреме, които можехме да отиграем много по-добре, но се засуетявахме и трябва да работим и върху това“, коментира Томаш.

снимка:beroe.bg