Слабо съдийство спря устрема на Верея

Отборът на Верея завърши наравно 1:1 при домакинството си от 11-ия кръг на Първа лига на Славия. За съжалаение срещата на „Трейс Арена“ ще се запомни основно с изключително слабото рефериране на съдийската бригада начело със Станислав Ставров.

Гостите откриха резултата в 17-ата минута чрез своя голмайстор Ивайло Димитров, който завърши отлична атака на „белите“.

В 37-ата минута Верея възстанови равенството след попадние не Мехди Фенуш. Алжирският нападател на старозагорци получи страхотно извеждащо подаване от капитана Георги Андонов и с прецизен шут изпрати топката в мрежата на столичани.
След изравнителния гол верейци заиграха още по-уверено и малко преди края на първото полувреме стигнаха до втори гол. Отново отличен извеждащ пас на Андонов намери оставения непокрит Валери Домовчийски, който без проблеми вкара за 2:1. В този момент обаче се намеси страничният съдия, който вдигна несъществуваща засада на Домовчийски и голът несправедливо бе отменен.

След почивката гостите вдигнаха оборотите и на свой ред създадоха няколко положения пред вратата на Верея, но стражът на домакините бе на своето място и спаси. Така срещата вървеше към равенството, докато в 85-ата минута Нургалиев изстреля истински снаряд по посока вратата на Славия, топката се отби в горната греда и падна зад голлинията, но отново съдиите останаха безмълвни, незачитайки напълно редовен гол за Верея, който щеше да се окаже и победен за играчите на Илиан Илиев.

Въпреки че равенството сложи край на серията от две поредни победи за старозагорци в първенството, Верея запази третата си позиция в класирането с актив от 20 точки. Славия е на осмо място с 12 пункта.