Берое не успя да продължи победната си серия над Левски под Аязмото

Отборите на Берое и Левски завършиха наравно 0:0 в последен мач от програмата на 10-ия кръг в Първа лига. Двата тима изиграха много динамичен и оспорван двубой, който обаче завърши без попадения. По този начин старозагорци прекъснаха серията си от пет поредни победи над този съперник под Аязмото. Като цяло в днешния сблъсък играчите на Александър Томаш контролираха повече топката, но така и не успяха да стигнат до победен гол. От своя страна гостите от София разчитаха предимно на контраатаки и изстрели от далечна дистанция.

Иначе най-добрите възожности за Берое се откриха пред Мартин Камбуров, но опитният нападател не съусмя да порази целта. Добра възможност се откри и пред Мартин Райнов, който шутира мощно, но Митрев спаси. Левски също опита на няколко пъти да застраши Душан Перниш с далечни удари. През първото полувреме стражът на заралии отрази мощен шут на Жорди Гомес, а след почивката своя мерник изпробваха Роман Прохазка и влезлият като резерва Жерсон Кабрал, но отново Перниш бе безпогрешен.

След днешното равенство Берое остава на петата позиция с 17 точки, с една по-малко от днешния си съперник, който е четвърти.

снимка:beroe.bg