Верея пречупи Дунав след страхотен обрат

Отборът на Верея записа драматична победа с 2:1 при домакинството си на Дунав в среща от 9-ия кръг на Първа лига. По този начин старозагорци постигнаха петата си победа от началото на сезона в първенството.

Въпреки че гостите откриха резултата в 31-ата минута след страхотен гол на Юлиан Ненов, след почивката верейци успяха да осъществят пълен обрат и да стигнат до успеха. Първо в 56-ата минута Меди Фенуш възстанови равенството след страхотна асистенция на Венцислав Бенгюзов.

Две минути преди края на редовното време играчите на Илиан Илиев стигнаха до трите точки след гол на капитана Георги Андонов, който реализира четвъртото си попадение от началото на сезона.

Така след петата си победа в първенството, Верея се изкачи до петата позиция с актив от 16 точки, колкото има и четвъртият Берое. Дунав пък продължава с неубедителните си изяви от началото на кампания, като русенци са 11-и с 8 спечелени точки.