Берое обърна Етър за втора поредна победа в първенството

Отборът на Берое постигна много ценнна победа с 2:1 при гостуването си на новака Етър в първа среща от 9-ия кръг на Първа лига. По този начин старозагорци записаха втори пореден успех в шампионата, като освен това продължиха и отличната си серия като гост – 1 равенство и 3 поредни победи от началото на сезона.

Иначе успехът на „Ивайло“ не дойде никак лесно. Домакините започнаха по-добре срещата и в 19-ата минута голмайсторът на тима Самб Бадара откри резултата, разписвайки се с глава за 1:0. Беройци обаче бързо се съвзеха и на свой ред създадоха няколко опасности пред противниковата врата, като най-чистото от тях дойде в 27-ата минута, при която капитанът на старозагорци Мартин Райнов нацели десния страничен стълб на Христо Иванов с мощен шут от близо 11 метра.

Натискът на „зелено-белите“ продължи и логичното се случи в 38-ата минута, когато резултатът бе изравнен. Точен за Берое бе Антон Карачанаков, който бе оставен напълно непокрит от защитата на домакините и с много прецизен удар матира Иванов. При гола останаха известни съмнения за засада на Кохей Като, който бе в близост до стража на Етър, но така и не игра с топката.

След почивката и двата тима продължиха да търсят победата, но в крайна сметка тя бе за Берое. Решаващият момент в мача дойде в 85-ата минута, при която Педро Еуженио бе съборен в наказателното поле на Етър от Чавдар Ивайлов, за което главният арбитър Ангел Баялцалиев отсъди 11-метров наказателен в полза на старозагорци. Зад топката застана Мартин Камбуров, който с хладнокръвно изпълнение реализира втория си гол с екипа на „зелено-белите“, с който донесе и победата на своя тим.

С успеха Берое се изкачи до четвъртата позиция в класирането с актив от 16 точки, докато Етър е осми с 10. В следващия кръг отборът на Александър Томаш приема Левски, като двубоят е на 22 септември (петък) от 17.30 часа.

снимка: beroe.bg