Женският Берое стартира новия сезон с разгромна победа

Женският футболен отбор на Берое стартира новия сезон с убедителна победа над ЖФК Варна. Момичетата на Диана Колева се наложиха над своя съперник с разгромното 5:1, като старозагорки диктуваха събитията на терена през всичките 90 минути и не оставиха никакви съмнения в превъзходството си.

Новото попълнение на Берое Даниела Мореева откри резултата с техничен удар в 12-ата минута, но девет минути по-късно гостите изравниха чрез Йоана Томова, която се разписа от метър с глава. В 32-ата минута капитанката на Берое Нина Георгиева вкара за 2:1, след като от малък ъгъл прехвърли вратарката на ЖФК Варна.

В 59-ата минута Силвия Кефалова се измъкна от защитата на варненки и сама срещу вратарката покачи на 3:1. Две минути по-късно Кефалова асистира на Нина Георгиева, която се разписа за втори път покачвайки на 4:1. Крайното 5:1 в полза на „зелено-белите“ оформи друго ново попълнение – Йоана Георгиева, разписвайки се в 79-ата минута.

В следващия кръг беройки гостуват на новакът в групата Риал (с. Ковачевчи).