Вдъхновен Берое взе първи успех под Аязмото

Берое постигна първата си домакинска победа през сезона, надделявайки с 2:0 над състава над Черно море в първи мач от програмата на 8-ия кръг в Първа лига. Старозагорци изиграха страхотен мач и напълно заслужено стигнаха до победата, която можеше да е далеч по-изразителна, ако не бяха многото пропуски на „зелено-белите“ пред вратата на варненци.

Заралии откриха резултата още в 3-ата минута чрез Педро Еуженио, който се разписа след асистенция на завърналия се след контузия Карлос Охене. Ганайският полузащитник бе един от най-добрите на терена в днешния мач и бе в основата на почти всичко по-интересно пред вратата на съперника.

Второто попадение за беройци падна в края на първото полувреме и бе дело на Мартин Камбуров. Топ стрелецът на родния елит направи два сериозни пропуска през първата част, но в 45-ата минута все пак вкара дебютния си гол с екипа на Берое след отлично подаване на Мартин Райнов.

След почивката играчите на Александър Томаш продължиха да доминират тотално над своя съперник, но отново многото пропуски пред вратата на Черно море оставиха резултата непроменен.

С днешната победа се изкачи до шестата позиция в класирането с 13 точки, докато Черно море е четвърти с 14.

снимка:beroe.bg