Берое победи младежките национали в учебна игра

Берое победи с 2:0 младежкия национален отбор на България до 21 години в учебна игра, провела се на Спортна база “Берое”. Възпитаниците на Александър Томаш и Антони Здравков премериха сили в двубой, съставен от две полувремена по 30 минути, като и двете попадения в срещата паднаха през първата част.

Точни за беройци бяха Серджиу Негрут и Мартин Камбуров съответно в 12-ата и 21-ата минути. Румънският нападател откри резултата, след като завърши бърза контраатака на своя тим. В 21-ата минута отново Негрут бе главно действащо лице, след като бе съборен в наказателното поле на "лъвовете", за което главният арбитър посочи бялата точка. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се зае Камбуров, който с прецизен шут оформи крайното 2:0 в полза на Берое. В игра за старозагорци се появи и родната звезда Димитър Бербатов, който наскоро подписа договор с индийския тим Керала Бластърс.

Иначе младежкият национален отбор на България е на подготовка в Стара Загора, където на 5-и септември ще се изправи срещу тима на Люксембург в първа квалификационна среща за Евро 2019.

снимка:beroe.bg