Берое инкасира първа загуба през сезона

Отборът на Берое допусна първата си загуба от началото на сезона в Първа лига. Под Аязмото старозагорци отстъпиха с 0:3 от състава на ЦСКА-София в дербито от 7-ия кръг.

Въпреки че зелено-белите започнаха отлично срещата, създавайки няколко възможности пред вратата на гостите, постепенно тимът на Стамен Белчев успя да изравни играта. В 27-ата минута „червените“ откриха резултата, след като Кохей Като си отбеляза нелеп автогол. Японският полузащитник на заралии опита да изчисти топката след остро центриране на Густаво Кулма, но вместо това я прати в мрежата на Перниш.

До края на полувремето беройци опитаха да отговорят, като най-добрата възможност се откри пред Борислав Цонев, чийто удар обаче бе отразен от стража на ЦСКА-София.

За съжаление след почивката тимът на Александър Томаш капитулира в защита. Младият специалист реши да рискува, изваждайки от игра Като за сметка на Серджу Негруц. Тази смяна обаче не даде нужния резултат и в 56-ата минута гостите стигнаха до втори гол чрез Фернандо Каранга, за който това бе седмо попадение от началото на сезона. Малко по-късно Каранга асистира на Николай Бодуров, който с мощен шут оформи крайното 0:3 в полза на гостите.

След днешното поражение Берое заема шестата позиция с актив от 10 точки, докато тимът на Стамен Белчев се изкачи на върха в класирането с 16 пункта.

снимка:beroe.bg