Берое взе нов успех в столицата

Отборът на Берое постигна втората си победа от началото на сезона в Първа професионална лига. В последен мач от 6-ия кръг старозагорци победиха като гости с минимималното 1:0 новака Септември София. Единственото попадение на Националния стадион "Васил Левски" реализира едно от новите попълнения на беройци през лятото Матеус Леони. Бразилският бранител се разписа в добавеното време на първото полувреме, като това бе дебютен гол за него с екипа на Берое.

През втората част заралии можеха да стигнат и до по-изразителен успех, но в 77-ата минута Мартин Камбуров пропусна дузпа. Опитният нападател, който започна като тилуляр в днешната среща, майсторски си изработи 11-метровия наказателен удар, след като бе фаулиран от Александър Бранеков. Камбуров сам се нае с изпълнението, но ударът бе спасен от стража на домакините Янко Георгиев.

В заключителните минути на двубоя столичният тим опита да осъществи натиск в търсене на изравнителен гол, но защитата на "зелено-белите" удържа и така Берое постигна втора победа през сезона. Интересното е, че и първият успех на заралии отново бе при гостуване в столицата - с 4:1 над Славия.

Със спечелените три точки тимът на Александър Томаш се изкачи до петата позиция във временното класиране с актив от 10 пункта, колкото имат още отборите на Левски и Верея. Септември пък остава на предпоследната 13-а позиция с 3 точки.

снимка:beroe.bg