Берое и Ботев си поделиха точките в „Битката за Тракия“

Отборите на Берое и Ботев Пловдив завършиха наравно 1:1 в дербито от 5-ия кръг на Първа професионална лига. Двата отбора напълно оправдаха очакванията за много динамичен и оспорван сблъсък, като близо 5000 зрители по трибуните видяха редица положения и пред двете врати. Официален дебют за „зелено-белите“ направи новото попълнение Мартин Камбуров, който се появи в игра през второто полувреме.

Като цяло беройци могат да съжаляват, че не стигнаха до успеха, тъй като доминираха в по-голямата част от мача. След силен домакински натиск заралии откриха резултата още в 16-ата минута чрез Педро Еуженио. Португалецът получи отлично центриране отдясно на Фирцулеско, преодоля бранител на Ботев и с много прецизен удар изпрати топката в мрежата на гостите.

Берое продължи да доминира, като старозагорци на няколко пъти бяха близо до втори гол. За съжаление в 38-ата минута един от моторите на „зелено-белите“ в средата на терена Карлос Охене получи тежка травма и трябваше да бъде заменен принудително. Това естествено се отрази негативно на играта на заралии в полузащита, но въпреки това те продължиха да са по-активният тим на терена.

След подновяването на играта играчите на Александър Томаш продължаваха да контролират събията на терена, докато не се стигна до 57-ата минута, при която Георги Динков направи непростима грешка, подарявайки топката на Тодор Неделев. Лидерът на гостите овладя коженото кълбо и без да се колебае изравни за 1:1. Малко по-късно отново Неделев можеше да се разпише, но ударът му срещна страничния стълб на Перниш.

От своя страна Берое също опита да стигне до победата, като добри възможности се откриха пред Камбуров и Карачанаков, които обаче не успяха да намерят целта. В заключителните минути на срещата гостите останаха в намален състав, след като Цветомир Панов бе изгонен с директен червен картон.

След днешното равенство, което бе четвърто за старозагорци през кампанията, Берое заема 4-та позиция със 7 точки. Ботев е 12-ти с 4 пункта.

снимка:beroe.bg