Берое сломи Славия за първи успех през сезона

Отборът на Берое постигна първата си победа за новия сезон в Първа професионална лига. Старозагорци се наложиха с 4:1 при гостуването си на столичния Славия в първи мач от 4-ия кръг. Успехът за играчите на Александър Томаш дойде напълно заслужено, след като те доминираха през целия двубой.

Карлос Охене даде преднина на "зелено-белите" в 22-ата минута, завършвайки отлична атака на своя тим. Халфът се разписа със страхотен шут от близо 20 метра, реализирайки втория си гол с екипа на Берое. Малко преди това Педро Еуженио също можеше да се разпише, но мощният му изстрел в 11-ата минута срещна напречната игра. Беройци продължиха да доминират като добри възможности да удвоят аванса си се откриха пред Мартин Райнов и Кохей Като, но те не успяха да поразят целта.

В 58-ата минута малко изненадващо домакините стигнаха до изравняване чрез Ивайло Димитров, който завърши бърза контраатака на своя тим. Това обаче не смути заралии, които бързо си върнаха водачеството в резултата. В 69-ата минута влезлият като резерва Антон Карачанаков навлезе опасно в наказателното поле на Славия, където бранителят на "белите" Стефан Велков опита да изчисти топката, но вместо това я прати в собствената си врата.

"Зелено-белите" гарантираха успеха си в 84-ата минута, когато Педро Еуженио вкара за 3:1 с далечен шут. В добавеното време на срещата отново португалецът се разписа за крайното 4:1 в полза на Берое.

След днешния успех Берое се изкачи на второто място във временното класиране с актив от 6 точки. В следващия кръг старозагорци приемат Ботев Пловдив на 13 август.

снимка:beroe.bg